INFOLINIA FIRMOWA 801 000 561

Logowanie


Rejestracja | Przypomnij hasło


Promowane
Zamiana stawek VAT
2010-12-28

Państwa najczęstsze pytania to: czy możliwe jest otrzymanie faktury VAT 22% jeszcze w tym roku?
Jak Państwo wiedzą misją firmy BiG TOR jest rozwój poprzez lepsze wypełnianie potrzeb klienta - czyli Państwa.Stąd w odpowiedzi na Państwa liczne zapytania niniejszym pismem podajemy użyteczne informacje dotyczące zasad zmiany stawek VAT produktów znajdujących się w ofercie BiG TOR.

W roku 2010 stawka VAT na produkty BiG TOR wynosi 22% i ulegnie ona zmianie na 23% w roku 2011.

Państwa najczęstsze pytania to:
Czy możliwe jest otrzymanie faktury VAT 22% jeszcze w tym roku?
Brama jest gotowa ale dostawa wahadłowa BiG TOR dojedzie do nas dopiero w styczniu 2011, co zrobić by otrzymać fakturę ze stawką 22% mimo, że sprzedaż fizycznie nastąpi w roku 2011?
Nie ma szans na wykonanie bramy ale klient się upiera że chce teraz wydać resztę pieniędzy mimo braku towaru - dostanę FVAT na 2010?
Jak rozliczymy fakturę korektę w 2011 na brakującą wartość pilota nie wydanego w 2010 r?

Otóż w takich przypadkach warunkiem otrzymania faktury VAT 22% w bieżącym roku obrachunkowym jest wpłata 100% zaliczki za zamówiony towar, który ma być odebrany w roku 2011:
- jeżeli istnieje możliwość wyprodukowania towaru do końca roku, a klient potrzebuje faktury sprzedażowej pod warunkiem zachowania warunku wpłaty 100% zaliczki jest to możliwe - jednak wówczas dokumentem WZ podpisanym przez Dealera przesuniemy wyprodukowany towar do depozytu magazynowego;
-jeżeli nie ma możliwości wyprodukowania towaru do końca roku, a klient potrzebuje faktury z ze stawką VAT 22%; jest to możliwe pod warunkiem zachowania warunku wpłaty 100% zaliczki - jednak wówczas klient otrzyma fakturę zaliczkową ze stawką 22%. Tu ważna informacja: zgodnie z obowiązującym prawem nie ma potrzeby wystawiania faktury sprzedażowej do 100% zaliczki. Jedynie z powodów technicznych (program FK) w BiG TOR odebranie towaru w roku 2011 spowoduje wystawienie faktury sprzedażowej z datą wydania towaru ze stawką VAT 22%, ponieważ nasz system finansowo - księgowy funkcjonuje w tzw. systemie fakturo-wuzetki" ;).
-faktury korekta wystawione w roku 2011 jako zmniejszające do faktury z roku 2010 będą wystawiane ze stawką 22%;
-faktury korekta wystawione w roku 2011 jako zwiększające do faktury z roku 2010 będą wystawiane ze stawką 23%.

Niniejsza informacja została sporządzona zgodnie z naszą wiedzą w oparciu o aktualny stan prawny i zastrzegamy, co jest oczywiste że, z każdą zmianą dokumentów odniesienia nasze stanowisko może ulec zmianie.


W didaskaliach przyjacielsko przypominamy: jeżeli posiadają Państwo auto z kratką w leasingu, to oprócz homologacji ciężarowej należy zgłosić umowę leasingową do urzędu skarbowego by w 2011 móc odliczać VAT od raty leasingowej tak jak od ciężarówki a nie od auta osobowego.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.
Podpis:BiG TOR
Powrót


Czas generowania strony 0.013 s