INFOLINIA FIRMOWA 801 000 561

Logowanie


Rejestracja | Przypomnij hasło


Promowane
Ulepszanie bram ręcznych garażowych poprzez montaż napędu nasadowego.
2011-07-11

Jak Państwo wiedzą, naszą wizją jest osiągnięcie statusu producenta - dostawcy, który stanowi aktywne zaplecze sukcesów Państwa firmy. Stąd uprzejmie przestrzegamy Państwa przed nieprawidłowym instalowaniem napędów nasadowych do bram ręcznych.
Niekiedy nasi klienci decydują o instalacji do bramy garażowej napędu nasadowego z aktywnym enkoderem za to:
z pominięciem napinacza liny,
z pominięciem czujników luźnienia liny oraz
z pominięciem zabezpieczenia krawędziowego.

Powyższe jest niezgodne z obowiązującymi normami oraz ogólnie rozumianymi zasadami sztuki.

W aspekcie automatyzacji otwierania, brama garażowa, tak naprawdę stanowi szczególnie trudną odmianę bramy segmentowej z prowadzeniem niskim. Ze względu na kształtowe zabezpieczenie przed zgnieceniem palców, często - całkowite zaleganie płata w prowadnicy poziomej w pozycji otwartej oraz z reguły niewielki ciężar płata a dalej - dolnej sekcji, instalacja bramy garażowej bez linki przeciwbieżnej prawie zawsze prowadzi do uszkodzenia bramy polegającego bądź to na uszkodzeniu sekcji płata po stronie napędu nasadowego bądź to do ,,przekoszenia" płata.

Prosimy zwrócić uwagę, że każdy produkt BiG TOR wyposażony jest w tabliczkę znamionową CE zawierającą szczegółowe informacje o parametrach bramy oraz o sposobie jej obsługi. Prosimy o szczególną uwagę na problem zmian fabrycznej konstrukcji i wyposażenia naszych bram.

BiG TOR mniej więcej co roku zaprasza inspektorów TUV celem potwierdzenia zgodności naszych wyrobów z obowiązującym prawem i normami, nawet dzisiaj w wydzielonej części sali prób trwają testy trwałościowe naszych nowych rozwiązań. Oznacza to, że wcale nie zakazujemy uzupełniania naszych bram o obce rozwiązania techniczne, jednak jesteśmy świadomi możliwości i ograniczeń naszych produktów, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek odchyleń od pracy bramy odpowiedzialność za zgodność funkcjonalną produktu ponosi instalator, który owe zmiany wprowadził.
Podpis:Bigtor
Powrót


Czas generowania strony 0.013 s