INFOLINIA FIRMOWA 801 000 561

Logowanie


Rejestracja | Przypomnij hasło


Promowane
Kłopoty z pocztą na Onet PL
2011-08-02

Szanowni Państwo. W trosce o najlepszą obsługę, uprzejmie informujemy, że BiG TOR nie kontraktuje sprzedaży na kontach ONET.pl. W przypadku chęci otrzymywania naszych informacji i dokumentów handlowych zapraszamy do zakładania kont na innych polskich portalach internetowych. \"Przepraszamy wszystkich użytkowników i zapewniamy, że błąd ten został zidentyfikowany i całkowicie usunięty.\" - to fragment komunikatu, jaki otrzymaliśmy po publikacji w IS na temat dziury w systemie darmowych kont pocztowych Onetu.\"
Onet przeprasza

\"Przepraszamy wszystkich użytkowników i zapewniamy, że błąd ten został zidentyfikowany i całkowicie usunięty.\" - to fragment komunikatu, jaki otrzymaliśmy po publikacji w IS na temat dziury w systemie darmowych kont pocztowych Onetu. Poniżej zamieszczamy cały komunikat.

Onet przekazał nam wczoraj wieczorem oficjalne stanowisko w sprawie publikacji w Internet Standard, dotyczącej błędu w systemie kont pocztowych umożliwiającym dostęp do korespondencji innych użytkowników:
\"Wskutek błędu popełnionego przy konserwacji systemu poczty darmowej, w ciągu ostatnich kilku dni - dla niewielkiej ilości kont pocztowych znajdujących się na jednym z serwerów - mógł wystąpić problem związany z błędnym działaniem funkcji przeglądania dodatkowych kont pocztowych. Problem ten mógł się pojawić tylko przy korzystaniu z interfejsu WWW i jedynie dla kont, które zostały zdefiniowane jako konta dodatkowe (zewnętrzne). Ponieważ dotyczył on bardzo ograniczonej ilości kont - sygnał otrzymany od jednego z użytkowników nie został od razu prawidłowo zdiagnozowany przez Biuro Obsługi Klienta. Przepraszamy wszystkich użytkowników i zapewniamy, że błąd ten został zidentyfikowany i całkowicie usunięty. Zapewniamy, że bezpieczeństwo poczty darmowej jest priorytetowym celem dla Onet.pl. Zaistniała sytuacja jest obecnie przedmiotem dodatkowej analizy rozbudowanych procedur zabezpieczenia bezawaryjnej pracy systemu.\"

\"Usterkę usunięto i jeśli użytkownik zechce pobrać pocztę z kont dołączonych przypadkowo zostanie tym razem poproszony o podanie hasła i będzie musiało tym razem odpowiadać ono hasłu ustalonemu przez \"pierwotnego\" użytkownika\" - mówi Wiktor Gawarecki z Onet.pl. Nie uzyskaliśmy natomiast niestety informacji, jak sprawa przedstawia się w przypadku, gdy nieuprawniony użytkownik zdążył zmienić hasło.

Jak zapewnia przedstawiciel portalu osoby, które przypadkowo (lub z premedytacją) skorzystały z luki i dodając sobie konta uzyskały wgląd do cudzej korespondencji mogą wykasować je u siebie bez konsekwencji dla prawowitego właściciela. \"Usunięte zostaną jedynie powiązania, a nie cudza skrzynka - nie ma więc niebezpieczeństwa\" - stwierdził Wiktor Gawarecki.

Szymon Augustyniak
19 lutego 2002, 10:00:40
Źródło: http://www.internetstandard.pl/news/22310/Onet.przeprasza.html
Podpis:Bigtor
Powrót


Czas generowania strony 0.012 s