INFOLINIA FIRMOWA 801 000 561

Logowanie


Rejestracja | Przypomnij hasło


Promowane
Stopień ochrony IP
2012-03-10

Klienci BiG TOR, często poszukują szybkiej informacji na temat poziomu zabezpieczenia (najczęściej) przed wilgocią automatyki bramowej dostarczanej wraz z bramami BiG TOR. W dziele Materiały, po zalogowaniu na filtrze FAQ udostepniamy plik Stopień ochrony IP zawierający fachowe informacje, tabele IP oraz opisy błędów montażowych automatyki w aspekcie odporności na działanie wody.
Z reguły napędy BiG TOR posiadają oznaczenia klasy zabezpieczenia IP44; IP54 lub IP65, a nawet IP 67 zgodnie z normą EN 60529, która opisuje procedury testowania używane do oznaczania stopni ochrony. Zależnie od stopnia ochrony obiekt testowy jest spryskiwany wodą o określonym ciśnieniu z odległości ok. 3m. Ten proces trwa tylko parę minut, i nie obejmuje spryskiwania z wykorzystaniem urządzeń wysoko ciśnieniowych; gdzie wymagane są dodatkowe środki/ działania zapobiegawcze.

BiG TOR nie ponosi odpowiedzialności w przypadku zastosowania dostarczonych urządzeń w otoczeniu innym niż wpływ wody i kurzu w stężeniu, które jest tolerowane przez środowisko naturalne. W przypadku potrzeby zastosowania urządzeń BiG TOR w otoczeniu substancji agresywnych takich jak ługi, roztwory, sole, pyły cementowe, estry kwasów tłuszczowych, zasady, kwasy, czy nawet silne pola elektromagnetyczne wytwarzane przez transformatory etc. zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta celem określenia doboru i możliwości zastosowania poszczególnych urządzeń.
Podpis:Bigtor
Powrót


Czas generowania strony 0.009 s